Aktualności

Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów

Autor: Ewa Biolik 06.10.2017

W dniu 5 października 2017 r. w Teatrze Małym  już po raz drugi odbyła się Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów zorganizowana przez Miejskie Centrum Oświaty w Tychach.  Jest ona ukoronowaniem ich osiągnięć naukowych,artystycznych i sportowych za rok szkolny 2016/2017.

Stypendium Tyskie Orły jest przyznawane zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Tychy z dnia 28 maja 2015 roku. To forma wyróżnienia i promocji dla uczniów mających znaczące osiągnięcia będące wynikiem ich uzdolnień i zainteresowań,kreatywności i przedsiębiorczości lub mających znaczące osiągnięcia sportowe.

Stypendium Lider Zawodu,ustanowione Uchwałą Rady Miasta Tychy z dnia 25 sierpnia 2016 r. jest przyznawane uczniom szkół prowadzących kształcenie zawodowe dla uczniów wyróżniających się ponadprzeciętnymi wynikami w kształceniu zawodu.

Oba stypendia przyznawane są w celu rozwijania uzdolnień i wsparcia aspiracji edukacyjnych uczniów i wypłacane są przez okres 10 miesięcy po 500 zł.

W tym roku przyznane zostały 32  stypendia  „Tyskie Orły” oraz 2 stypendia  „Lider Zawodu” . Zaproszono także uczniów, którym wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów stypendia II edycji projektu Śląskie- Inwestujemy w talenty oraz stypendium ARTSZANSA.  

Na Gali Najzdolniejszych wręczono także nagrody wielu uzdolnionym uczniom, w tym laureatom konkursów  przedmiotowych oraz uczniom odnoszącym sukcesy naukowe,artystyczne i sportowe. Łącznie na uroczystość zaproszono 141 uczniów.

Podczas uroczystego otwarcia Gali, prowadzonej przez Pana Wojciecha Wieczorka,wystąpił zespół tańca nowoczesnego GATYS, prowadzonego przez Agnieszkę Grzesiak z układem pt.  Taniec Żywiołów.

Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali :Olivia Bujnowicz,Grzegorz Studniarz,Hanna Derej,Paweł Seweryn,Natasza Karoń, Iga Kania, popis umiejętności JUDO w wykonaniu uczniów z Klubu Sportowego Judo Ippon Tychy.

Podziękowania w imieniu Tyskich Orłów złożył Maciej Bodzioch,uczeń Technikum nr 2 w Tychach,a w imieniu wyróżnionych najzdolniejszych uczniów Maciej Mołdrzyk- uczeń I liceum Ogólnokształcącego im. L. Kruczkowskiego.

Listy gratulacyjne,dyplomy oraz nagrody wręczali Pani Daria Szczepańska- zastępca Prezydenta  Miasta Tychy ds. Spraw Społecznych, Pani Barbara Konieczna- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tychy,oraz Pan Damian Fierla- Radny Miasta Tychy,jednocześnie będący Przewodniczącym Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

Wsparcia w celu ufundowania nagród rzeczowych, w tym bonów do Empiku i smartbandów  poza Miejskim Centrum Oświaty udzielili nam Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach, Master Odpady i Energia,Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna  oraz  Firma Planeta w Tychach. Dziękujemy również Wydziałowi Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy za upominki dla uczniów.

Wszystkim laureatom, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół raz jeszcze gratulujemy!

Więcej zdjęć do zobaczenia klikając w poniższy link

zdjecia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

W dniu 5 października 2017 r. w Teatrze Małym  już po raz drugi odbyła się Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów zorganizowana przez Miejskie Centrum Oświaty w Tychach.  Jest ona ukoronowaniem ich osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych za rok szkolny 2016/2017.Powrót