Aktualności Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach

WAKACJE 2017

Autor: Dominika Wiedemann 22.06.2017

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice i Uczniowie

Mija kolejny rok szkolny pełen wyzwań i zmian, cennych inicjatyw, twórczych działań, które zaowocowały wspaniałymi efektami Waszej całorocznej pracy.

Zakończenie zajęć dydaktycznych jest dobrą okazją by podziękować Dyrektorom i wszystkim pracownikom oświaty za Państwa wytrwałość, zaangażowanie, za solidną i sumienną pracę, związaną między innymi z wdrażaną reformą oświaty.

Rodzicom – za wsparcie i trud współpracy ze szkołą i samorządem dla dobra Waszych pociech, a Uczniom przekazuję gratulacje i podziękowania za chęć zdobywania wiedzy, osiągnięte wyniki i ciągłe dążenie do poszerzania horyzontów.

Życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych samych pozytywnych wrażeń. Niech ten czas będzie czasem radości i spokojnego wypoczynku.

Dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach wraz z pracownikami

więcej

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Mieście Tychy

Autor: Dominika Wiedemann 19.06.2017

Prezydent Miasta Tychy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Mieście Tychy oraz zaprasza do składania ofert.

więcej

Oferta pracy - Specjalista w Dziale Finansowo - Księgowym - 1 etat od 01.09.2017

Autor: Dominika Wiedemann 13.06.2017

Miejskie Centrum Oświaty w Tychach ogłasza nabór na stanowiska urzędnicze specjalista w Dziale Finansowo – Księgowym realizujący zadania głównego księgowego w wymiarze 1 etatu od 1 września 2017 r.

Pełna treść ogłoszenia tutaj

więcej

Oferta pracy - Specjalista w Dziale Finansowo - Księgowym - 2 etaty

Autor: Dominika Wiedemann 13.06.2017

Miejskie Centrum Oświaty w Tychach ogłasza nabór na stanowiska urzędnicze specjalista w Dziale Finansowo – Księgowym realizujący zadania głównego księgowego w wymiarze 2 etatów, w tym: 1 etat od 28 lipca 2017 r.  1 etat od 1 września 2017 r.

Pełna treść ogłoszenia tutaj

więcej

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego

Autor: Dominika Wiedemann 09.06.2017

Prezydent Miasta Tychy ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach, ul. Feliksa Konecznego 1.

Pełna treść ogłoszenia tutaj

więcej
Caption

 

W całym kraju zawyją syreny alarmowe

Autor: Dominika Wiedemann 05.06.2017

W dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. odbędą się ćwiczenie RENEGADE - SAREX 17/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności, które mają na celu doskonalenie procedur ostrzegania ludności przed zagrożeniami z powietrza.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach:

- sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut,

- sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Nie jest znana dokładna data ani godzina wyemitowania sygnału alarmowego, na pewno będzie to między godz. 8:00 – 16:00 od 6 do 8 czerwca br. w różnych terminach i godzinach w zależności od lokalizacji. Organizatorzy specjalnie nie podają terminu uruchomienia systemów alarmowych ponieważ ma to na celu weryfikację skuteczności funkcjonowania procedur komunikacji kryzysowej na poziomie krajowym i lokalnym w warunkach rzeczywistego zagrożenia powietrznego.

Ćwiczenia organizowane są przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

więcej

Stypendia dla uzdolnionej młodzieży

Autor: Dominika Wiedemann 26.05.2017

Zarząd Województwa Śląskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”

więcej

I Konfrontacje Twórcze Młodzieży „ART INSPIRACJE - TYCHY 2017”

Autor: Dominika Wiedemann 16.05.2017

Fundacja „Art Szansa” zaprasza na I Konfrontacje Twórcze Młodzieży „ART INSPIRACJE - TYCHY 2017”, w ramach których odbędzie się plener malarski. Celami wydarzenia są:

 • rozwijanie i doskonalenie warsztatu plastycznego i wrażliwości artystycznej uczestników;
 • pobudzenie i konfrontacja twórczych poszukiwań młodzieży w wybranej technice plastycznej, wymiana doświadczeń artystycznych;
 • przygotowanie interesujących prac plastycznych na wystawę poplenerową;
 • promocja walorów kulturowych, przyrodniczych, architektonicznych miasta jako inspiracji dla twórczości.


Termin: 26 maja 2017 r.

Miejsce: III LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach, ul. Elfów 62

Więcej informacji tutaj

więcej

I Konfrontacje Twórcze Młodzieży „ART INSPIRACJE - TYCHY 2017”

Autor: Dominika Wiedemann 16.05.2017

Fundacja „Art Szansa” zaprasza na I Konfrontacje Twórcze Młodzieży „ART INSPIRACJE - TYCHY 2017”, w ramach których odbędzie się plener malarski. Celami wydarzenia są:

rozwijanie i doskonalenie warsztatu plastycznego i wrażliwości artystycznej uczestników;
pobudzenie i konfrontacja twórczych poszukiwań młodzieży w wybranej technice plastycznej, wymiana doświadczeń artystycznych;
przygotowanie interesujących prac plastycznych na wystawę poplenerową;
promocja walorów kulturowych, przyrodniczych, architektonicznych miasta jako inspiracji dla twórczości.
Termin: 26 maja 2017 r.

Miejsce: III LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach, ul. Elfów 62

Więcej informacji tutaj

więcej

Zmiana godzin otwarcia kasy MCO

Autor: Dominika Wiedemann 05.05.2017
Informujemy, że w dniach 8-19 maja 2017 r. kasa Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach będzie otwarta zgodnie z poniższym harmonogramem:
 • Poniedziałek 8.00.-10.00
 • Wtorek 13.30-15.30
 • Środa 8.00-10.00
 • Czwartek 13.30-15.30
 • Piątek 8.00-10.00
więcej

Rekrutacja do klas I tyskich szkół podstawowych

Autor: Dominika Wiedemann 28.04.2017
Przypominamy, że do 5 maja 2017 r. trwa rekrutacja do klas pierwszych.
Wszyscy chcący zapisać dziecko do:
 • Szkoły Podstawowej nr 13 (powstająca w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 11)
 • Szkoły Podstawowej nr 14 (powstająca w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 1)
 • Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19
 • oddziału hokejowego w Szkole Podstawowej nr 36
 • szkoły nie będącej szkołą rejonową, do której uczęszcza rodzeństwo dziecka
zobowiązani są do wypełnienia i złożenia wniosku rekrutacyjnego w placówce pierwszego wyboru do dnia 5 maja 2017 r.
Prosimy również rodziców, którzy nie zapisali jeszcze dzieci do klasy pierwszej szkoły obwodowej o jak najszybsze zgłoszenie się do szkoły, w rejonie której zamieszkuje dziecko.
więcej

INFORMACJA - rekrutacja do przeszkoli

Autor: Dominika Wiedemann 01.03.2017
PLANOWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA REKRUTACJI
DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2017/2018
19 KWIETNIA 2017 r.
więcej

Alarm smogowy - infografika

Autor: Dominika Wiedemann 16.02.2017

Kolorowa i pomysłowa szkoła – darmowa baza dydaktyczna

Autor: Dominika Wiedemann 15.02.2017
Informujemy, że Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza rodziców, pedagogów i nauczycieli do korzystania z opracowanej przez stowarzyszenie darmowej bazy dydaktycznej w postaci dwóch stron internetowych.
więcej

Uwaga - alarm smogowy!

Autor: Dominika Wiedemann 02.02.2017
W związku z przedłużającą się groźną dla zdrowia sytuacją dużego zanieczyszczenia powietrza – tzw. smogu, zalecamy unikanie lub ograniczenie do niezbędnego minimum przebywania na wolnym powietrzu. Zalecenie dotyczy w szczególności małych dzieci, osób chorych, starszych, kobiet w ciąży. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.
 
Informacje na temat aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza można śledzić  na stronie internetowej www.katowice.wios.gov.pl. Podawane są tam informacje dotyczące jakości powietrza na terenie miasta Tychy oraz całego województwa śląskiego.
Wszystkie wyniki pomiarów znajdują się na stronie: Śląski Monitoring Powietrza.
Poza bieżącymi wynikami badań jakości powietrza na stronie internetowej znajduje się zakładka System Prognoz Jakości Powietrza, w którym podawana jest informacja o przewidywanej jakości powietrza na kolejną dobę (tzw. krótkoterminowa prognoza zanieczyszczeń).
Zapraszamy także do konsultacji nad projektem uchwały antysmogowej Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.
Treść dokumentu, wraz z uzasadnieniem dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
więcej

Konkurs Stypendialny FUNDACJI ART SZANSA w Tychach

Autor: Dominika Wiedemann 24.01.2017

Fundacja Art Szansa organizuje kolejną, II edycję Konkursu Stypendialnego, w ramach którego zamierza wesprzeć finansowo uczniów uzdolnionych artystycznie szkół ponadgimnazjalnych miasta Tychy i okolicznych gmin.

Fundacja pragnie wyłonić grupę utalentowanych uczniów i objąć ich mecenatem dla ich dalszego rozwoju i doskonalenia umiejętności.

Regulamin konkursu przewiduje przyznanie nagrody stypendialnej raz na semestr i umożliwia ubieganie się o kolejną w drugim semestrze bieżącego  roku szkolnego.

Prosimy dyrektorów szkół o mobilizowanie uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu, który będzie uwieńczeniem dorobku artystycznego. Trzecia edycja konkursu stypendialnego zostanie ogłoszona pod koniec czerwca br.

Dokumenty do pobrania:

WNIOSEK STYPENDIALNY

REGULAMIN KONKURSU

więcej

Akcja "Bezpieczne ferie 2017"

Autor: Dominika Wiedemann 17.01.2017

Od piątku, 13 stycznia na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne ferie 2017". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Na czas trwania akcji, która potrwa do 27 lutego br. został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny. Pod numerem telefonu 32/207-70-77 można zgłaszać wszelkie błędy i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.
 
Podczas "Bezpiecznych ferii 2017" pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania.
 
Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej do zakresu działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dziedzinie bieżącego nadzoru sanitarnego należy kontrola przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne między innymi w ośrodkach wypoczynku.
Problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży należy zgłaszać do właściwych terenowo powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które sprawują nadzór nad warunkami wypoczynku w województwie śląskim.
więcej

Oferta pracy - KIEROWNIK Działu Organizacyjno-Administracyjnego

Autor: Dominika Wiedemann 13.01.2017

Miejskie Centrum Oświaty w Tychach poszukuje kandydatów na stanowisko urzędnicze KIEROWNIK w Dziale Organizacyjno - Administracyjnym w wymiarze 1 etatu od 1 lutego 2017 r.

Treść ogłoszenia - link
więcej

Przekroczone stężenie pyłu w Tychach

Autor: Dominika Wiedemann 11.01.2017
Ze względu na negatywny wpływ zanieczyszczeń pyłowych apelujemy o unikanie przebywania na otwartej przestrzeni, w szczególności połączonego ze znacznym wysiłkiem fizycznym oraz wychodzenia z budynków szczególnie przez dzieci i młodzież. Prosimy o wykorzystywanie poniższych informacji przy organizowaniu jakichkolwiek wyjść na zewnątrz.
 
Informacje na temat aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza można śledzić na bieżąco, na stronie internetowej www.katowice.wios.gov.pl, podawane są tam informacje dotyczące jakości powietrza na terenie miasta Tychy oraz całego województwa śląskiego.
 
Wszystkie wyniki pomiarów znajdują się na stronie =>Śląski Monitoring Powietrza.
Poza bieżącymi wynikami badań jakości powietrza na stronie internetowej znajduje się zakładka System Prognoz Jakości Powietrza, w którym podawana jest informacja o przewidywanej jakości powietrza na kolejną dobę (tzw. krótkoterminowa prognoza zanieczyszczeń).
więcej

Wesołych Świąt!

Autor: Dominika Wiedemann 23.12.2016
Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość,
a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
życzy
Dorota Gnacik
Dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach
wraz z pracownikami
więcej

Strona 1 z 5  > >>

 

Miejskie Centrum Oświaty
al. Piłsudskiego 12
43-100 Tychy

NIP: 646-294-46-90
REGON: 365004185

tel. 32 323 24 00
fax. 32 323 24 03

e-mail: mco@mco.tychy.pl