Aktualności


Erasmus+ w SSP nr 19 im. Mikołaja Kopernika – wizyta w Portugalii

Autor: Alina Folkert 20.11.2017
Uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz nauczyciele Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach biorą udział w projekcie "European Values and Being Physically Active through Games for a Better Life", w ramach programu Erasmus+. Założeniem projektu jest promowanie równości w sporcie oraz aktywności fizycznej jako sposobu na polepszenie jakości życia. Program realizowany jest przy współpracy ze szkołami z Portugalii (Agrupamento de Escolas de Frazão), Rumunii (Colegiul National Calistrat Hogas), Turcji (Inonu Anadolu Lisesi) oraz Łotwy (Bikernieku Pamatskola).​
więcej

Konkurs „Piszę list do Ciebie” w Zespole Szkół nr 5 i … spotkanie z piszącą absolwentką

Autor: Ewa Biolik 20.11.2017

Jak ciągle żywa jest sztuka tradycyjnego pisania listów udowodniła młodzież z Tychów i Mikołowa, biorąc udział w 9. już edycji konkursu międzyszkolnego „Piszę list do Ciebie”, organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy Zespołu Szkół nr 5 w Tychach. Finał konkursu odbył się 15 listopada w pięknej bibliotece Zespołu Szkół nr 5 w Tychach. Ogłoszenie nazwisk laureatów i wręczenie nagród nastąpiło po krótkim recitalu śpiewającej uczennicy ZS 5 Darii Landrowskiej i akompaniującej jej na gitarze Sylwii Długajczyk.

więcej

Uwaga! Tymczasowa zmiana numeru telefonu Szkoły Podstawowej nr 36 w Tychach im. Narodów Zjednoczonej Europy

Autor: Ewa Biolik 20.11.2017

Z uwagi na remont sekretariatu oraz gabinetu dyrektora i wicedyrektorów, w dniach od 20 listopada do 15 grudnia 2017r., kontakt ze szkołą jedynie pod numerem telefonu komórkowego: 513 - 032 - 867

więcej

DEUTSCH HAT KLASSE

Autor: Elżbieta Dulska 20.11.2017
DEUTSCH HAT KLASSE ​to nazwa projektu na zagospodarowanie "przestrzeni edukacyjnej", czyli sal do nauki języków obcych, w którym biorą udział uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach.
Chętni siódmoklasiści zgłosili się do projektu na początku roku szkolnego. Jak on będzie przebiegał i co na razie dzieje się w naszej szkole - o tym można poczytać na szkolnej stronie językowej, oraz obejrzeć obszerną galerię zdjęć: http://sp10tychy.szkolnastrona.pl/blog2/deutsch-hat-klasse/
Zapraszamy!
więcej

PROJEKT BAKCYL W SP11

Autor: Joanna Loska-Rychlik 18.11.2017
​W ramach wzbogacania programu nauczania o ciekawe działania edukacyjne, uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach brali udział w projekcie BAKCYL. Celem projektu, który obejmował tematy: „Od oszczędzania doinwestowania” i „Zasady bezpiecznego pożyczania” jest wzrost wiedzy z zakresu ekonomii i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz korzystania z usług finansowych.
więcej

Popołudnie z TIK w Szkole Podstawowej nr 17

Autor: Magdalena Holona 17.11.2017
​We wtorkowe popołudnie,nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Barbara Baraniec, Anna Brzyska, Alina Cichocka, Bożena Jakóbczyk, Barbara Orawska-Paluch, Jolanta Osuch-Dzido, Michalina Powązka i Joanna Witańska przeprowadziły dla uczniów klas drugich i trzecich zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
więcej

SDBC - SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

Autor: Elżbieta Dulska 17.11.2017
​16 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach odbył się SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO, w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który mamy nadzieję przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli na temat cyberzagrożeń.
W trakcie wydarzenia w szkole odbyły się spotkania: edukatora z dyrektorem szkoły, a następnie z uczniami i nauczycielami w auli szkolnej połączone z prezentacją filmu i prezentacją podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa uczniów (w tym informacji o tym, gdzie mogą otrzymać pomoc w sytuacjach kryzysowych).
więcej

Konkurs na Społecznika Roku 2017 podregionu tyskiego województwa śląskiego

Autor: Ewa Biolik 16.11.2017

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu o tytuł: „Społecznika Roku 2017 podregionu tyskiego województwa śląskiego” w następujących kategoriach: samorząd, organizacja pozarządowa, biznes. Celem Konkursu jest uhonorowanie tytułem „Społecznik Roku 2017 podregionu tyskiego województwa śląskiego ” osoby działającej na rzecz dobra wspólnego oraz promocja postaw prospołecznych. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 listopada br.

Więcej informacji oraz regulamin i kartę zgłoszenia znajdą Państwo tutaj

więcej

ŚLUBOWANIE KLASY MUNDUROWEJ W SP 14 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

Autor: Beata Guziolek 15.11.2017
​W przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości kolejna klasa mundurowa w naszej szkole złożyła ślubowanie. Stało się to już tradycją naszej szkoły (wcześniej gimnazjum). W tym roku klasa 7 B Szkoły Podstawowej nr14 z Oddziałami Dwujęzycznymi ślubowała na sztandar tyskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

więcej

Ogólnopolski Konkurs Retoryczny

Autor: Ewa Biolik 14.11.2017

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie organizowanym przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego. Przedmiotem rywalizacji jest umiejętność publicznego wypowiadania się na tematy ważne społecznie.Kartę zgłoszeniową oraz krótkie filmy z wystąpieniem na dowolny temat należy przesłać do 31 grudnia 2017r. na adres mailowy konkurs@akademiaretoryki.pl . Szczegółowe informacje o konkursie oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie akademiaretoryki.pl

więcej

Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Zakręceni w Przestrzeni" (Technikum nr 2)

Autor: Roman Kowalkowski 13.11.2017
Uczniowie klasy IV Zespołu Szkół nr 2 w Tychach (Technikum nr 2) kierunku technik organizacji reklamy: Paweł Bania, Aleksandra Czarnynoga, Agnieszka Kopiec, Magdalena Mędrysa, Klaudia Sojka i Agata Tyśkiewicz wraz z opiekunem Romanem Kowalkowskim zdobyli nagrodę wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Zakręceni w Przestrzeni - pokaż swoją kreatywność". Wręczył ją osobiście Ambasador Francji w Polsce - Pierre Lévy.
więcej

Kruczkowskie targi edukacyjne

Autor: Małgorzata Pawlik-Pszczółka 12.11.2017
9 listopada 2017 roku w Kruczku odbyła się kolejna edycja targów edukacyjnych „Edukacja-Praca-Kariera”. Uczniowie klas maturalnych I LO, III LO i ZS nr 2 w Tychach zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2018/2019 Uniwersytetu Śląskiego, Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Wyższej Szkoły Technicznej, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im J. Lompy oraz Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Uczniowie spotkali się także z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach.
więcej

I Konkurs Literacki im. Marii i Lecha Kaczyńskich

Autor: Ewa Biolik 10.11.2017

Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater w Częstochowie organizuje I Konkurs Literacki im. Marii i Lecha Kaczyńskich dla szkół ponadgimnazjalnych.

Termin składania prac konkursowych upływa 20 listopada.

Szczegóły oraz regulamin konkursu do pobrania tutaj

więcej

Lekcja piłki nożnej w Przedszkolu nr 3 w Tychach

Autor: Ewa Biolik 10.11.2017

W dniu 09.11.2017 Przedszkole nr 3 odwiedzili zawodnicy GKS TYCHY. Piłkarze Adrian Łuszkiewicz i Maciej Mańka odpowiadali na pytania dzieci i ćwiczyli wspólny doping z przedszkolakami :  „Był Będzie Jest Tyski GKS” .

więcej

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Autor: Ewa Biolik 10.11.2017

11 listopada w Tychach odbędą się miejskie obchody Święta Niepodległości. Tradycyjnie uroczystości rozpoczną się o godz. 10:30 mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele p.w. św. Marii Magdaleny (ul. Damrota 62). Po mszy około 11:30 nastąpi przemarsz pod Pomnik Powstańca Śląskiego na pl. Wolności, gdzie o godz. 11:40 złożone zostaną wiązanki kwiatów. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Chór Młodszy Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach. O godz. 12:30 planowane jest również złożenie kwiatów pod pomnikiem ku czci Bohaterów Powstań Śląskich przy ulicy Katowickiej.
Obchody Święta Niepodległości wzbogaci koncert “Msza kreolska” A. Ramireza w wykonaniu: Tyskiego Chóru Mieszanego PRESTO CANTABILE oraz solistów i instrumentalistów Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu w kościele pw. św. Marii Magdaleny i Koncert Festiwalu JAZZ I OKOLICE “Pusz – Pąki Białych Róż” w Teatrze Małym.

więcej

"Odlotowa lekcja" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2

Autor: Barbara Lach 09.11.2017
26 października grupy: "Motylki", "Biedronki" oraz IV klasa szkoły podstawowej wzięły udział w spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi- wyjątkowymi, bo skrzydlatymi. Wraz ze swymi opiekunami przybył do nas okazały puchacz, puszczyk, sokół, jastrząb i sowa azjatycka w towarzystwie dwóch ślicznych płomykówek.
więcej

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W EUROPEJSKIM TYGODNIU REDUKCJI ODPADÓW

Autor: Ewa Biolik 07.11.2017

Ministerstwo Środowiska zaprasza do udziału w Europejskim Tygodniu Redukcji  Odpadów (EWWR), który odbędzie się w dniach 18-26 listopada 2017 roku. Jest to coroczna inicjatywa mająca na celu promowanie zapobiegania powstawaniu odpadów oraz właściwego postępowania z już wytworzonymi. Wydarzenia organizowane podczas Tygodnia w całej Europie mają na celu podnoszenie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie nowego podejścia do zarządzania zasobami naturalnymi oraz gospodarowania odpadami tj. wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym. Mają one za zadanie wskazać na problem związany ze zwiększającą się ilością wytwarzanych odpadów ale jednocześnie na możliwości radzenia sobie z nim.

W celu zaangażowania się  w  EWWR  należy wypełnić krótki formularz promotora akcji (Action Developer) dostępny pod adresem: www.ewwr.eu

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej

http://naszesmieci.mos.gov.pl/ewwr

więcej

REJONOWY KONKURS MULTIMEDIALNY O ŚW. FRANCISZKU Z ASYŻU

Autor: Elżbieta Dulska 07.11.2017
​Niezmiernie jest nam miło poinformować, że uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach Laura Banaś i Laura Choma z kl. 6 a zajęły ex aequo razem z uczennicami Szkoły Podstawowej nr 1 w Tychach Mileną Pawlas oraz Magdaleną Prudło II miejsce w rejonowym konkursie multimedialnym o Św. Franciszku z Asyżu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
więcej

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 w programie "Mali Giganci"

Autor: Magdalena Holona 07.11.2017
​Uczennicę Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach - Maję Wolak już w najbliższą niedzielę (12 listopada) będzie można zobaczyć w popularnym programie telewizyjnym „Mali Giganci”.
więcej

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 na podium!

Autor: Magdalena Holona 07.11.2017
​31 listopada 2017 r. utalentowana uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach zajęła II miejsce w rejonowym konkursie recytatorskim pt. „Poezja Ernesta Brylla”.
więcej

Rejonowy Konkurs Recytatorski „Poezja Ernesta Brylla” w SSP 19 Tychy

Autor: Lidia Franczak 06.11.2017
​31 października 2017 roku bibliotekarze zorganizowali rejonowy konkurs recytatorski pt. „Poezja Ernesta Brylla”. Była to już XIV edycja konkursu, zorganizowana dla gimnazjalistów (w tym roku również dla uczniów klas 7 szkół podstawowych) w SSP nr 19 w Tychach. W konkursie wzięło udział 17 gimnazjalistów z 10 szkół z Tychów i Lędzin. Recytujących oceniało Jury w składzie: pan Wojciech Wieczorek (redaktor naczelny Twoje Tychy) – przewodniczący, pani Urszula Sojka (polonista, bibliotekarz II LO w Tychach) , pani Aleksandra Rosikoń (kierownik PBW filii w Tychach).
więcej

Warsztaty teatralne i zajęcia pantomimy.

Autor: Magdalena Holona 06.11.2017
​28 października, późnym wieczorem, uczniowie SP nr 17 w Tychach wzięli udział w trzygodzinnych warsztatach teatralnych i w zajęciach pantomimy. Zajęcia odbyły się w Pasażu Kulturalnym Andromeda i prowadzone były przez pracowników Miejskiego Domu Kultury nr 1 w Tychach.
więcej