Aktualności


Dzień Bezpiecznego Internetu

Autor: Ewa Biolik 19.01.2018

Państwowy Instytut Badawczy NASK w Warszawie oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w Dniu Bezpiecznego Internetu w Polsce. Wszystkie działania DBI 2018 będą realizowane pod hasłem pt: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Więcej informacji znajdą państwo na stronie internetowej www.saferinternet.pl

więcej

Zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. Karola Palicy na konferencję International Know-How Sharing Conference

Autor: Ewa Biolik 19.01.2018

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM.KS. KAROLA PALICY W TYCHACH  Z A P R A S Z A    D O   U D Z I A Ł U  W     K O N F E R E N C J  International Know-How Sharing Conference - 2 marca 2018r. o godz. 9.00-14.00 w budynku szkoły przy ul.Katowickiej 102 w Tychach w ramach realizowanego projektu ERASMUS+„Developing teaching methods and strategies on the basis of key competences and MI”

Do pobrania:

Zaproszenie na konferencję

Program konferencji

więcej

Warsztaty dla Rodziców

Autor: Barbara Lach 18.01.2018
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tychach,
w najmłodszej grupie "Pszczółek" po raz pierwszy odbyły się warsztaty świąteczne dla rodziców.
więcej

Projekt pt." Ludzie z pasją" w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4

Autor: Anna Damaschk 12.01.2018
​11 stycznia 2018 r. uczniów Szkoły Podstawowej nr 24, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 odwiedził tyski podróżnik , pasjonat : Zygmunt Jantosz,
który opowiedział o swoich podróżach rowerowych .
Nasz gość przejechał na rowerze całą Europę i Stany Zjednoczone od wschodu na zachód, od oceanu do oceanu.....
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu realizowanego w ZSP nr 4 " Ludzie z pasją w naszej szkole i przedszkolu". Projekt ma służyć pokazaniu uczniom i przedszkolakom, iż w ich najbliższym otoczeniu jest wielu ciekawych ludzi, którzy oprócz codziennej pracy zawodowej mają hobby i potrafią realizować swoje marzenia, a ich pasje, zainteresowania i twórcze poszukiwania mogą się stać drogowskazem dla naszych uczniów.
Pokazujemy, iż Pasja inspiruje i czyni nasze życie o wiele ciekawszym.
Głównym celem projektu jest rozwijanie postawy wytrwałości, konsekwencji w dążeniu do celu, aktywnego spędzania wolnego czasu,umiejętności pokonywania słabości, szacunku wobec przyrody i jej praw.
Naszym marzeniem jest, by każdy nasz uczeń stawiał sobie cele na miarę swoich możliwości i je osiągał, bo “każdy ma swój Everest”.
więcej

II LO im. C.K.Norwida zaprasza do udziału w konkursie MŁODE TALENTY

Autor: Ewa Biolik 11.01.2018

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach, zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i uczniów klas III gimnazjów do udziału w konkursie MŁODE TALENTY,  którego celem jest umożliwienie młodzieży zaprezentowania swoich talentów w różnych dziedzinach artystycznych. Konkurs obejmuje trzy kategorie: sceniczną, literacką i plastyczną. Szczegóły organizacyjne oraz Regulamin konkursu i wzory zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej szkoły: www.norwid.tychy.pl. Zgłoszenia udziału do 15 stycznia 2018 r.

więcej

Laureaci ogólnopolskiego konkursu matematycznego z SP nr 17

Autor: Magdalena Tarnawska 10.01.2018
​W listopadzie odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs matematyczny – Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus – Matematyka. Plus. Była to już 28 edycja tego konkursu. Wzięło w nim udział 45 uczniów...
więcej

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

Autor: Anna Damaschk 08.01.2018
​8 stycznia 2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4 w Tychach odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP 4 .

W rozgrywkach udział wzięły drużyny : ZSP nr 2 , ZSP nr 3 oraz ZSP nr 4 .
Współorganizatorem i sponsorem turnieju był Osiedlowy Klub Sportowy JUW-e.
Królem strzelców okazał się uczeń ZSP nr 4 Kacper Zieliński .
Turniej promował rywalizację w duchu fair play, miał również na celu propagowanie sportu ,upowszechnianie kultury fizycznej, promocję zdrowego trybu życia i stworzenie dzieciom z różnych środowisk szans na rozwój swoich sportowych talentów i umiejętności.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za wspaniałą sportową postawę !
więcej

Zalecenia Wojewody Śląskiego w sprawie realizacji akcji pn. "Bezpieczne ferie 2018"

Autor: Ewa Biolik 08.01.2018

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych oraz inicjatywą Wojewody Śląskiego w zakresie zapewnienia bezpiecznego wypoczynku w województwie śląskim, prosimy o zapoznanie się z zaleceniami Wojewody Śląskiego w sprawie realizacji akcji pn. " Bezpieczne ferie 2018"

więcej

Bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży

Autor: Dominika Wiedemann 02.01.2018

Miejski Zarząd Komunikacji uprzejmie informuje pasażerów, iż począwszy od dnia 01.01.2018 r. wprowadzona zostaje możliwość bezpłatnego przemieszczania się dzieci i młodzieży, mającej miejsce zamieszkania na terenie gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wieku od 7 do 16 roku życia.

więcej

Kolędowanie w Szpitalu Wojewódzkim – Wolontariat Szkoła Podstawowa nr 11

Autor: Joanna Loska-Rychlik 30.12.2017
Podczas przerwy świątecznej wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 11 wraz ze swoim opiekunem panią Magdą Salwerowicz 28 grudnia wyruszyli do Szpitala Wojewódzkiego na świąteczne kolędowanie. Razem z księdzem kapelanem Łukaszem Stawarzem chodzili po prawie wszystkich oddziałach szpitalnych kolędując i rozdając każdemu choremu ozdoby świąteczne zrobione przez uczniów szkoły, którzy z patyczków zrobili, aż 170 niespodzianek dla chorych. Radość, a zarazem łzy wzruszenia było widać na twarzach pacjentów. To także bardzo dobre doświadczenie uczące pokory dla samych wolontariuszy.
więcej

KOLEJNE SUKCESY UCZENNIC SIEDEMNASTKI NA NIWIE POEZJI!

Autor: Magdalena Holona 28.12.2017
​W grudniu 2017 r. uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach zajęła II miejsce w konkursie poetyckim organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach. Gloria Palka z klasy VI „b” zachwyciła jury swoim wierszem pt. „Kocie życie”. Tegoroczna edycja międzyszkolnego konkursu „O pozłacane pióro” odnosiła się bowiem do fascynującego świata zwierząt. Wśród szerokiej gamy lirycznych bohaterów znalazły się: słonie, żyrafy, koty, świnki morskie, szczury, żaby, pawie, węże, cietrzewie i wiele innych rodzimych i orientalnych żyjątek. W konkursie wyróżniono także uczennicę klasy VI „b” – Julię Kochan, która pięknie namalowała słowem tytułowych „Pożeraczy”. Gratulujemy naszym laureatkom i życzymy im dalszych sukcesów na niwie poezji.


więcej

I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim Junior Media!

Autor: Magdalena Holona 28.12.2017
​Wiktoria Kałuża – uczennica klasy VI „b” ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami świątecznymi.
więcej

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 na podium

Autor: Barbara Lach 21.12.2017
​Miło nam poinformować o sukcesach uczennic naszej szkoły.

więcej

Przedświąteczna aktywność uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2

Autor: Barbara Lach 21.12.2017
więcej

Międzynarodowe muzykowanie w Zespole Szkół Specjalnych nr 8

Autor: Katarzyna Dolina 20.12.2017
W dniach 12-16 grudnia 2017 r. Zespół Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach gościł 41 uczestników projektu ERASMUS+ „Bridging Differences Through Music. Niwelowanie różnic poprzez muzykę" z Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Turcji. W tym czasie odbyło się wiele spotkań z naszymi gośćmi w szkole, a najważniejszym wydarzeniem był międzynarodowy koncert „Improwizujmy razem”, który odbył się przy pełnej widowni uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości oraz tyskich władz w Teatrze Małym w Tychach.​
więcej

JASEŁKA I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Autor: Elżbieta Dulska 20.12.2017
​Kolejny już raz w Szkole Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach spotkaliśmy się na Jasełkach i Kiermaszu Bożonarodzeniowym.
Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych o charakterze nie tylko rozrywkowym czy integrującym społeczność naszej szkoły, ale również charytatywnym - dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na pomoc trójce naszych uczniów.
O 16.30 na sali gimnastycznej zaczęło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy czwartej i trzeciej, przygotowane przez panią Barbarę Zakrzewską. Znana historia biblijna, ukazana w zajmujący sposób, przypomniała nam o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.
więcej

Radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2018

Autor: Ewa Biolik 19.12.2017

 

więcej

Sukces z Brukselą w tle

Autor: Małgorzata Pawlik-Pszczółka 18.12.2017
​W etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o III RP organizowanej przez Centrum Organizacji Przedmiotowo -Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych w Białymstoku Magdalena Makuła z klasy II D1 zdobyła pierwsze miejsce i awans do zawodów centralnych. W eliminacjach okręgowych uczestniczyli uczniowie z 13 szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego, a do zawodów centralnych zakwalifikowano jedynie czterech uczniów. Za zajęcie pierwszego miejsca Magda wraz z nauczycielem prowadzącym - Olgą Rygułą otrzymały nagrodę dodatkową – wycieczkę do Brukseli!

więcej